Odmowa odszkodowania, czujesz się oszukany, masz wątpliwości czy postępowanie w sprawie wypadku, kolizji drogowej, kradzieży pojazdu prowadzone jest właściwie, napisz do mnie !

Przerwij łańcuch niemożności!


Jak PZU S.A zrobi z ciebie przestępcę.

Po prawo i sprawiedliwość? Nie do Bielska-Białej

Oszustwo asekuracyjne? odmowa wypłaty odszkodowania z PZU.

 

Art. 298 KK [Oszustwo ubezpieczeniowe]

§ 1. Kto, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego odszkodowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegł wypłacie odszkodowania.


W nocy sprawcy podjechali przypuszczalnie samochodem ciężarowym i wyrwali z framugą stalowe drzwi do garażu, w którym stał luksusowy samochód. Jak się należy domyślać, pojazd ten zmienił wkrótce właściciela, bez wymaganych prawem formalności.

W sprawie tej policja przeprowadziła dochodzenie, które zostało umorzone wobec niewykrycia sprawcy.

PZU S.A. doszło jednak do wniosku, że policja się myli, że to sam poszkodowany ukradł sobie samochód w celu uzyskania odszkodowania i tą rewelacją podzielił się z prokuratorem, składając formalny wniosek o ściganie. Rzecz ciekawa, że nie podzielił się tym odkryciem z samym poszkodowanym, który z pewnością nie dowiedziałby się o tym fakcie, gdyby nie konieczność dołączenia akt prokuratorskiego dochodzenia do toczącego się procesu cywilnego.

Dla nas to bardzo ciekawy przypadek, ale dla poszkodowanego podwójny dramat. Swoją drogą, po co demolował sobie dodatkowo garaż? Nie mógł normalnie "ukraść" tego samochodu z ulicy?

Sprawdziło się powiedzenie, że nieszczęścia chodzą parami. Inna grupa złodziei, widocznie nie doinformowana, po kilkunastu dniach powtórzyła ten wyczyn z wyrywaniem świeżo zabudowanych wrót, a kiedy nie znalazła w garażu samochodu, z rozpaczy zdemolowała całkowicie instalację elektryczną.

Z zawodowej ciekawości sprawdziliśmy co o tym myśli niemiecka policja. Nie okazali zdziwienia, ten typ pojazdu znajdował się na pierwszym miejscu top listy najchętniej kradzionych samochodów w Niemczech.

Chyba to nie jest odosobniony przypadek bezpodstawnej odmowy, bo spotkałem się gdzieś z opisem odmowy wypłaty odszkodowania motocykliście, który przewrócił się na prawą stronę, a zdaniem ubezpieczyciela miał się przewrócić na lewą. W tym przypadku ubezpieczyciel zachował się podobnie, złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Zastanawiam się, co by było gdyby przewrócił się jednak na lewą? Czy w uzasadnieniu znalazłoby się stwierdzenie, że miał się jednak przewrócić na prawą?

Uwaga motocykliści, przewracajcie się na lewą stronę ... albo na prawą. Nie, jednak będzie lepiej na lewą, prawa ręka zostanie sprawna. No, chyba, że ktoś jest leworęczny, to wtedy na prawą.

 

Administrator

 
Dlaczego odmowa odszkodowania
Ile może kosztować adwokat? - odmowa odszkodowania