Odmowa odszkodowania, czujesz się oszukany, masz wątpliwości czy postępowanie w sprawie wypadku, kolizji drogowej, kradzieży pojazdu prowadzone jest właściwie, napisz do mnie !

Przerwij łańcuch niemożności!


Jak PZU S.A zrobi z ciebie przestępcę.

Po prawo i sprawiedliwość? Nie do Bielska-Białej

Odmowa współpracy z PZU S.A.


Po wielu miesiącach prowadzonego postępowania przez firmę ubezpieczeniową, poszkodowany został "poproszony" do złożenia wyjaśnień. Przebieg tego niby "przesłuchania" był mieszaniną wszelkich możliwych procedur. Było tam więc przesłuchanie świadka z postępowania przygotowawczego, składanie wyjaśnień - to nie to samo co przesłuchanie - a skończyło się na niby "oświadczeniu", które niby miał osobiście złożyć poszkodowany, co nie przeszkadzało aby oświadczenie, fizycznie, sporządził pracownik PZU S.A..

Rzecz w tym, że OWU ( Ogólne warunki ubezpieczenia) nie określają jak takie postępowanie ma wyglądać, i słusznie, bo formy procesowe są ustawowo zastrzeżone dla instytucji do tego powołanych.

Mnoży się więc samowolka z konieczności tolerowana przez poszkodowanych, którzy z przezorności znoszą wszelkie upokorzenia, aby nie zrazić do siebie ubezpieczyciela.

Tym razem poszkodowany, zdenerwowany przedłużającym się postępowaniem i bezczynnością PZU S.A., "postawił się" i odmówił odpowiedzi na prowokujące pytania dotyczące jego życia osobistego i zawodowego. Odmówił też odpowiedzi na pytania dot. faktów ogólnie już znanych, udokumentowanych w aktach postępowania prowadzonego przez Policję i przez samego ubezpieczyciela. Pracownik PZU S.A.a, tak na dobrą sprawę, szukał pretekstu i znalazł. W uzasadnieniu odmowy znalazło się stwierdzenie, iż poszkodowany ... odmówił współpracy. Jakich to ważnych faktów nie ujawnił? Np. co robił o godzinie 16.35 trzy miesiące wcześniej.

Wniosek: poszkodowany powinien prowadzić przez cały rok dzienniczek, w którym każdego dnia musi notować przebiegi pojazdu, gdzie był, co robił i z kim się spotkał.

A czy ty pamiętasz co robiłeś o godzinie 16.35 trzy miesiące temu? Nie? No to możesz mieć problem.

 

Administrator.

 
Dlaczego odmowa odszkodowania
Ile może kosztować adwokat? - odmowa odszkodowania