Odmowa odszkodowania, czujesz się oszukany, masz wątpliwości czy postępowanie w sprawie wypadku, kolizji drogowej, kradzieży pojazdu prowadzone jest właściwie, napisz do mnie !

Przerwij łańcuch niemożności!


Jak PZU S.A zrobi z ciebie przestępcę.

Po prawo i sprawiedliwość? Nie do Bielska-Białej

Agent przywłaszczył sobie moją składkę !


Kupiłem nowiutki samochodzik w salonie - nazwy nie wymieniam, bo są bogu ducha winni - i tam też, ubezpieczyłem go od wszelkich ryzyk u agenta, który w kąciku salonu miał swój kantorek. Należność za polisę opłaciłem gotówką, na wyraźne życzenie agenta. Po sprawdzeniu przez personel salonu, że wszystko opłaciłem jak należy, wyjechałem samochodem w dziewiczą podroż. Nie, nic z tych rzeczy. Mimo fatalnych warunków atmosferycznych szczęśliwie dotarłem do miejsca przeznaczenia, czyli do garażu. Po miesiącu odebrałem telefon od pracownika salonu z uprzejmym pytaniem czy opłaciłem polisę, potwierdziłem, że owszem, gotówką. Po kolejnych dwóch tygodniach, następny telefon z tym samym pytaniem nieco mnie zaniepokoił. Po następnych dwóch tygodniach z podobnym zapytaniem zwrócił się do mnie pracownik PZU S.A. Był to początek naszej mailowej przyjaźni. Ja skanowałem wszelkie wymagane dokumenty, łącznie z dowodem wpłaty, wysyłałem i otrzymywałem podziękowanie. Kiedy otrzymałem wezwanie do stawienia się w wydziale dochodzeniowym lokalnego Komisariatu Policji, sprawa stawała się coraz ciekawsza. Uprzejmy policjant wyjaśnił mi, że moja wpłata nigdy do ubezpieczyciela nie dotarła, a następnie okazał mi dokument, "Oświadczenie", w którym miałem się rzekomo zobowiązać do opłacenia polisy przelewem, a jakże, z moim ewidentnie podrobionym podpisem. Nauczony życiowym doświadczeniem, dokumenty mniejszej wagi jedynie parafuję, natomiast umowy i dokumenty finansowe podpisuję pełnym imieniem i nazwiskiem, co ze względów oczywistych jest trudniejsze do podrobienia. Być może to mnie uratowało przed totalną katastrofą.

Po spisaniu moich zeznań musiałem jeszcze złożyć dwadzieścia pięć podpisów do badań grafologicznych. PZU zachowało się elegancko i na mojego maila z pytaniem, czy mam ważną, tj. opłaconą polisę, odpowiedziało, że wszystko jest OK.

Czas wyjaśnić, że agentem była ... agentka, młoda dziewczyna niezwykłej urody, z nogami do samej ziemi. Zmysł zawodowca pozwolił mi jednak na odczytanie napisu na jej czole: "będę miała kłopoty".

Chyba się już jednak zestarzałem i wzrok nie ten co dawniej, bo gdybym założył okulary odczytałbym napis poprawnie: " to ty będziesz miał kłopoty". No cóż, każdy wiek ma swoje prawa, młodzież potrzebuje gotówki, a ludzie "dojrzali" ... okularów.

Z ostatniej chwili. Właśnie otrzymałem zawiadomienie z Prokuratury Rejonowej, że mogę w toczącym się procesie wystąpić w charakterze oskarżyciela posiłkowego.

c.d.n.

 

Epilog.

Sprawczyni całego zamieszkania poddała się dobrowolnie karze i to - być może - uratuje ją przed bezwarunkową "odsiadką".


Administrator

 
Dlaczego odmowa odszkodowania
Ile może kosztować adwokat? - odmowa odszkodowania