Odmowa odszkodowania, czujesz się oszukany, masz wątpliwości czy postępowanie w sprawie wypadku, kolizji drogowej, kradzieży pojazdu prowadzone jest właściwie, napisz do mnie !

Przerwij łańcuch niemożności!


Jak PZU S.A zrobi z ciebie przestępcę.

Po prawo i sprawiedliwość? Nie do Bielska-Białej

Ucz się od PZU S.A. jak przeciągać w nieskończoność proces cywilny.

Do tej pory odbyły się trzy rozprawy:


19.11.2009 r.

18.01.2010 r.

15.03.2010 r.Ktoś zapyta dlaczego tak długo? Postępowanie cywilne skutecznie hamuje wniosek o ściganie nas za niepopełnione przestępstwo, złożony przez PZU do Prokuratury Rejonowej.

28.10.2009 r. Prokuratura wydała postanowienie o odmowie prowadzenia w tej sprawie śledztwa. Na to postanowienie, 27.11.2009 r. pełnomocnik PZU złożył odwołanie, co skutkowało wysłaniem akt sprawy do Sądu Rejonowego.

Ciekawostka ! W tym postępowaniu (prokuratorskim), pełnomocnik PZU reprezentuje pokrzywdzonego. Ale w błędzie jest ten kto czytając poprzednie zdanie pomyślał o mnie, jako pokrzywdzonym. To PZU S.A. występuje w charakterze pokrzywdzonego. Śpieszę wszystkich uspokoić, że jest to zgodne z przyjętą, przez postępowanie karne, procedurą.

Postaramy się to zmienić. Nadszedł czas aby role się zmieniły. Dostrzegliśmy, w trakcie prowadzonego przez PZU S.A. postępowania, szereg poważnych uchybień, wskazujących na to, że pracownicy tej firmy nie cofną się nawet przed składaniem fałszywych zeznań, fałszywych oskarżeń, zatajania dowodów itp. Stopniowo, w miarę zbierania niezbędnych informacji, będziemy wykorzystywać dostępne środki prawne, aby w przyszłości PZU S.A. już nikogo nie skrzywdziło w podobny sposób.

Pierwszym krokiem jaki poczyniliśmy (przepraszam, że używam zamiennie liczby pojedynczej i mnogiej, ale raz mówię o sobie, zaś w innym miejscu mam na myśli również moją żonę, która, jako współwłaściciel skradzionego pojazdu, jest także osobą pokrzywdzoną w toczącym się procesie cywilnym ) było złożenie wniosku o ściganie za składanie fałszywych zeznań pracownika PZU - patrz rozdział "Wniosek o ściganie pracownika PZU za składanie fałszywych zeznań".

Wróćmy na chwilę do terminów. Proszę zwrócić uwagę, że pełnomocnik PZU S.A. złożył odwołanie w ostatniej chwili, aby tylko przedłużyć postępowanie. Jest to typowa gra na zwłokę. Bardzo sprytne posunięcie, a to dlatego, że przecież formalnie nie jesteśmy przez Prokuratura oskarżeni, co skutecznie utrudnia nam dostęp do akt. Nie jesteśmy stroną, a więc nie mamy uprawnień, nie możemy skutecznie się bronić, nie wiemy nawet co nam zarzuca PZU! A czas biegnie i o to właśnie PZU chodziło.

Dlaczego po odwołaniu, ponad sześć miesięcy, akta przeleżały w Sądzie? Czy PZU S.A. złoży skargę na bezczynność Sądu aby otrzymać odszkodowanie?

Dlaczego jest to możliwe? Po pierwsze ustawa tak stanowi, a po drugie PZU będzie musiało za te sześć miesięcy zwłoki wypłacić nam dodatkowe odsetki. Znając niechęć PZU do wydawanie pieniędzy, okazja do odrobienia strat na bezczynności Sądu może być dla PZU bardzo kusząca. W końcu duży może sobie pozwolić na wszystko.JM 
Dlaczego odmowa odszkodowania
Ile może kosztować adwokat? - odmowa odszkodowania