Odmowa odszkodowania, czujesz się oszukany, masz wątpliwości czy postępowanie w sprawie wypadku, kolizji drogowej, kradzieży pojazdu prowadzone jest właściwie, napisz do mnie !

Przerwij łańcuch niemożności!


Jak PZU S.A zrobi z ciebie przestępcę.

Po prawo i sprawiedliwość? Nie do Bielska-Białej

Wprowadzenie - odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Tym razem przedstawię losy pewnego postępowania w sprawie wypadku drogowego. W postępowaniu zaangażowani byli: Wydział Kryminalny i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, biegły ds. wypadków drogowych pan Mariusz Nagacz, sędzia Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej, pani Edyta Mazur, sędzia Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, pan Andrzej Grygierzec  i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) z siedzibą w Warszawie. Najlepiej spisał się Wydział Ruchu Drogowego wykazując się profesjonalizmem i znajomością ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, czego należało się spodziewać. Reszta zawiodła na całej linii, a ilość popełnionych błędów, nawet przez sąd, była zdumiewająca. Moja relacja wykaże też jak ciężko jest przekonać te urzędy do swoich racji. W kolejnych odcinkach znajdziesz opis faktów, a oceny dokonasz sam. Jeżeli masz zamiar wystąpić z roszczeniami do UFG, wiedza zawarta w kolejnych wpisach może być dla ciebie bezcenna. Nas w szczególności będzie interesowało stanowisko UFG w przypadku zgłoszenia roszczeń osoby poszkodowanej w wypadku drogowym, w którym sprawca ucieka z miejsca z miejsca zdarzenia, a jego tożsamości nie zdołano ustalić.

Mało kto wie, że pokrzywdzony w takiej sytuacji może ubiegać się o odszkodowanie. Roszczenia przedawniają się nawet po 20 latach! - będzie o tym bardziej szczegółowo w następnych artykułach.

Kiedy dobrniesz do końca mojej relacji będziesz się zastanawiał czy nie jest to oby jakiś żart i czy znajomość przepisów „kodeksu drogowego” i praw pokrzywdzonego ma jakieś znaczenie dla osób i organów zaangażowanych w procedury dochodzenia do prawdy.

Masz pytania, uwagi, napisz do mnie wykorzystując zakładkę "Kontakt"

Jeremi

 
Dlaczego odmowa odszkodowania
Ile może kosztować adwokat? - odmowa odszkodowania